Akce

Linie svobody: Současná arabská karikatura

Vytisknout

Zveme Vás na výstavu “Linie Svobody: Současná arabská karikatura” a zajímavé doprovodné akce.

Výstava proběhne v Praze v Centru současného umění DOX a v Olomouci v Divadle na cucky. Jako doprovodný program jsme připravili masterclass pro začínající české karikaturisty s jedním z vystavujících umělců, Iráčanem Abdul Raheem Yassirem, a promítání dokumentárního filmu Karikaturisté: pěšáci demokracie (Francie, 2014) s následnou debatou téže s panem Yassirem.

 

Harmonogram akcí:

Praha

•Výstava “Linie svobody: Současná arabská karikatura”, DOX – Centrum současného umění (Poupětova 1, Praha 7), vernisáž 16. 11. v 19:00 (výstava potrvá do 16. 1. 2017). 

•Masterclass s Abdul Raheem Yassirem, Langhans: Centrum Člověka v tísni, 17.11. v 10:00. 

•Promítání dokumentárního filmu Karikaturisté: Pěšáci demokracie a debata s Abdul Raheem Yassirem, Langhans: Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1), 17.11. v 17:30. 

Olomouc

•Výstava “Linie svobody: Současná arabská karikatura”, Galerie W7 v Divadle na cucky (Wurmova 7, Olomouc), vernisáž 18. 11. v 18:00 (výstava potrvá do 12.12. 2016). 

•Masterclass s Abdul Raheem Yassirem, Divadlo na cucky, Freskový sál, 19.11. v 13:00. 

•Promítání filmu Karikaturisté: Pěšáci demokracie a debata s Abdul Raheem Yassirem, Umělecké centrum Univerzity Palackého, 20.11. v 17:00.

O výstavě

Výstava Linie svobody: Současná arabská karikatura představuje tři významné arabské karikaturisty a jejich aktivistickou a uměleckou reflexi každodennosti i zásadního dění v neklidném regionu severní Afriky a Blízkého východu.

Svoboda projevu a její limity, bezpečnost a extremismus, aktivní občanství, politická odpovědnost, tolerance a sociální problémy. Čelí arabské společnosti podobným výzvám jako ta česká? A je jejich vnímání tolik odlišné od toho našeho? 

Svá díla vystaví Abdul Raheem Yassir [Abd-ar-Rahím Jásir] (Irák), Nadia Khiari [Nadia Chijárí] (Tunisko) a Khalid Albaih [Chálid al-Béh] (Súdán).

Projekt připravily organizace Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu, Člověk v tísni, Baraka: Centrum pro kultury severní Afriky a Blízkého východu a Tanween, s finanční podporou české sítě mezinárodní Nadace Anny Lindhové pro dialog kultur ve Středomoří (ALF).

Kontakt:

Pavla Začalová, koordinátorka projektu, 607 582 739, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální program a informace o masterclass naleznete na www.insaan.cz

 

Přidejte si nás

Insaan na Facebooku Insaan na Twitteru Insaan na Linkedin

Chci být informován

Podpořte nás

Chci darovat organizaci Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogunebo ,- Kč