O nás

Lidé

Vytisknout

Zakladatel a ředitel

Šádí Shanaáh

Šádí ShanaáhŠádí Shanaáh se narodil v Praze jako syn Češky a Palestince. Do první a druhé třídy základní školy chodil v palestinském uprchlickém táboru v Irbidu, Jordánsku. Studoval mezinárodní vztahy na Richmond American International University v Londýně (2002-2003) a bakalářský titul získal na State University of New York, Empire State College (pražská pobočka) v roce 2006. Magisterský titul získal na University of Cambridge (2006-2007) v oboru Současná evropská studia.

Zkušenosti s politickou a diplomatickou prací nasbíral mimo jiné v průběhu stáží v Senátu ČR (2003-2004) a na Ministerstvu zahraničí ČR (2005) a během práce pro Evropskou komisi (2007). Od března 2008 do května 2009 pracoval jako poradce pro evropské a zahraniční záležitosti Ondřeje Lišky, ministra školství, mládeže a tělovýchovy. V letech 2009-2010 pobýval v Káhiře na kurzu arabštiny. Od roku 2011 pomáhal koordinovat projekt Česko hledá budoucnost v analytickém centru Glopolis. Od roku 2012 pracuje v pražské kanceláři nadace Heinrich-Böll-Stiftung. Přednáší dějiny Blízkého východu na Anglo-americké vysoké škole. 

Správní rada

Hassan Ezzedine (předseda)

Hassan EzzedineHassan Ezzedine se narodil v Bálbeku, Libanonu a má české i libanonské občanství. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věcí Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje jako novinář na volné noze a jako komentátor pro několik arabských médií. Mimojiné psal pro: al-Bayan (SAE), pan-arabský aš-Šark al-Awsat, kuvaitskou televizi, časopis Aráa (Gulf Research Center) a Al Qabas. Jeho články, reportáže a interview jsou také publikovány v českých médiích. V letech 2000-2005 a 2008-2010 byl předsedu Libanonského klubu v ČR. Kromě toho pracuje i jako překladatel a tlumočník z češtiny a angličtiny do arabštiny.

 

 

Nataša Kubíková

Nataša KubíkováNataša Kubíková je studentkou School of Oriental and African Studies na univerzitě v Londýně. Dříve studovala na Karlove univerzitě v Praze. Bakalářský titul z oboru politologie a magisterský titul z oboru mezinárodních vztahů obdržela Fakulty sociálních věd. V současnosti působí v Asociaci pro mezinárodní otázky, kde se věnuje implementaci transformačních projektů v Egyptě. Specializuje se na moderní historii a politický vývoj na Blízkém východě se zvláštním zaměřením na politický islám.

 

 

Tereza Svášková

Tereza Svášková vystudovala obor Blízkovýchodní studia na Západočeské univerzitě v Plzni. Během svého studia absolvovala několik studijních pobytů v Sýrii a Libanonu a jeden semestr strávila v rámci programu Erasmus na Institutu sociálních a politických věd v Lisabonu. Ve své diplomové práci se věnovala svatebním rituálům v drúzské komunitě v Libanonu a zkoumání kultury a historie Drúzů je stále její velkou vášní a zájmem.

V současnosti pracuje jako koordinátorka univerzitního coworkingového centra Kulturka v Plzni, vede umělecký rezidenční program OPEN A.i.R., zodpovídá za Guest Service pro zahraniční hosty na filmovém festivalu Finále Plzeň a věnuje se překladům z arabštiny do češtiny. Je iniciátorka a hlavní organizátorka Festivalu arabské kultury, tzv. Arabfestu.

Dozorčí rada

Naveed Gill (předseda)

Naveed GillNaveed Gill je rozený Brit. Bakalářský titul z fyziky a matematiky obdržel na univerzitě ve skotském Aberdeenu, kde vystudoval posléze i magisterský obor informačního inženýrství. Má přes patnáct let zkušeností v IT a telekomunikačním oboru ve střední a východní Evropě. V České republice pracoval pro XEROX v pozici Country Sales Manager a pro XEROX později pracoval i ve Slovinsku v pozici Regional Industry Solutions Manager pro celou divizi střední a východní Evropy. V České republice vedl společnost Tiscali (dceřinou společnost nizozemské World Online International) od jejího vzniku v roce 2000, aby ji z neznámé společnosti úspěšně přetvořil na poskytovatele internetových služeb číslo jedna na českém trhu, než byla společnost v roce 2007 prodána. Stal se tak (a stále je) velice respektovanou osobností v oblasti internetu a nových médií. V současné době se Naveed snaží propagovat a vybudovat zázemí pro sport polo v České republice.

Jan Šnaidauf

Jan ŠnaidaufJan Šnaidauf v současnosti pracuje v oddělení pro Blízký východ Evropské služby pro vnější činnost se sídlem v Bruselu. Před tím působil v politickém odboru Vysokého představitele pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Evropské unie a v Kanceláři strategie, analýz a plánování na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Než nastoupil do státní služby, pracoval jako vědecký pracovník Asociace pro mezinárodní otázky se specializací na Blízký východ a jako projektový koordinátor Nadace Fórum 2000 v Praze. Učil na Metropolitní univerzitě v Praze a na Anglo-American College in Prague. Po několik let vystupoval jako komentátor blízkovýchodního dění v několika českých médiích. Vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze a School of Oriental and African Studies (SOAS) v Londýně.

 

Chadi El-Moussawi

Chadi El-Moussawi je Čecho-Libanonec a pracuje jako analytik společnosti Verdi Capital. Dříve pracoval 8 let ve Fio bance a.s., nejprve na pozici analytika akciového trhu a posledních 5 let jako portfolio manažer v divizi Asset Managementu. Chadi El-Moussawi vystudoval obor Bankovnictví a pojišťovnictví na Fakultě financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Hovoří plynně česky, anglicky, arabsky a částečně francouzsky.

 

Poradci a "přátelé" Insaanu

Tanweer Ali (bývalý předseda správní rady)

Tanweer Ali je Brit se zkušeností života v Libyi, České republice, USA a Švýcarsku. Vystudoval matematiku na univerzitě v Oxfordu a je držitelem certifikátu CFA (Chartered Financial Analyst) a FRM (Financial Risk Manager). V současné době pracuje pro Státní univerzitu v New Yorku, Empire State College a učí převážně v Praze, ale také v Libanonu a Dominikánské republice. Přes deset let pracoval v soukromém sektoru v oboru pojišťovnictví, investičního bankovnictví a konzultanství. V neziskovém sektoru působil na mnoha úrovních, včetně tří let jako předseda správní rady Organizace pro pomoc uprchlíkům. Byl také zakládajícím členem a předsedou České asociace investičních profesionálů (nyní Czech CFA Society). V současnosti je předsedou správní rady organizace Fórum 50% (nevládní organizace s cílem podpory větší účasti žen na veřejném životě v ČR). Je také členem neziskové organizace Business Advisory Network, která je součástí filantropického fondu NESsT.

 Anastasia Shanaah (spoluzakladatelka Insaanu)

Anastasia Shanaah se narodila v Moskvě. Vystudovala historii asijských a afrických zemí se zaměřením na arabské země na Lomonosově státní moskevské univerzitě, Institutu asijských a afrických zemí. Strávila půl roku na studijním pobytu v Egyptě. Magisterský titul získala na School of Oriental and African Studies (SOAS) v Londýně v oboru History of Art/Archeology se zaměřením na současné arabské umění. Pomáhala také s přípravou výstavy politických plakátů v Centru současného umění - DOX v Praze.

 

Přidejte si nás

Insaan na Facebooku Insaan na Twitteru Insaan na Linkedin

Chci být informován

Podpořte nás

Chci darovat organizaci Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogunebo ,- Kč