Ať už jste takový úkol dostali ve škole, v práci nebo jste se jen rozhodli vytvořit kvalitní podklad pro své povídání před publikem na jakékoliv jiné akci, prezentace je opravdu ideálním způsobem, jak lidem teoreticky přiblížit nové informace. Je pravdou, že praxi bohužel nahradit nedokáže, přirozený výklad, vhodné zvolené obrázky a video navíc stáhnout můžete třeba na yt downloader online dokáží opravdové divy. Někteří jedinci však při tvorbě prezentací i při prezentování samotném ještě nechytili tak úplně ten správný grif a tato aktivita pak může být náročná nejen pro ně, ale také pro publikum.
Jakým chybám byste se tedy měli při tvorbě prezentace vyhnout, aby bylo možné od projektoru odejít s dobrým pocitem a opravdovým potleskem posluchačů? Obrovským nedostatkem všech prezentací, kterého se bohužel stále mnoho lidí dopouští, je velké množství textu na jednotlivých snímcích. Nejen, že snímky jsou nepřehledné a nudné, ale také poukazují na to, že o daném tématu mnoho nevíte a své znalosti potřebujete podepřít informacemi v prezentaci. Dovolit si toto můžete pouze při tvorbě výukových materiálů, a i tam je nutné dávat velký pozor na to, aby se z prezentace nestal spíše textový dokument.
Pozor byste měli dávat i při úpravách v programu pro tvorbu prezentací. Zvolili jste vhodné pozadí, které dobře kontrastuje s textem? Obsahuje vaše prezentace dostatek obrázků? A nepřekrývají některé z nich text? Jsou všechny použité odkazy funkční? Funguje v případě videa či zvukových otázek zvuk? Nepůsobí zvolené animace spíše rušivě? Na tyto a mnoho dalších otázek byste určitě před uvedením prezentace publiku měli znát odpověď a případné nedostatky poupravit, aby se vám zasloužený potlesk opravdu mohl stát odměnou za vaše úsilí vynaložené při dlouhé tvorbě samotné prezentace.