Molitanem proti hluku – víte, že existuje akustický molitan, který se využívá jako zvuková izolace? Obkládají se s ním stěny, stropy, podlahy a další místa, která je zapotřebí izolovat před hlukem z vnějších prostor, nebo se jimi izolují prostory, v nichž se nachází hlučné stroje. Typickým příkladem je novostavba rodinného domu, například dřevostavba, kterou je třeba izolovat před vnějším hlukem, načež se izolace vkládá mezi segmenty z OSB desek na stěnách a na stropech.
Kročejová izolace – jestliže budujete podkrovní místnosti, bude v nich zapotřebí izolovat podlahu tak, aby v dolní části domu nebyl nikdo rušen chůzí. Jako kročejová izolace se například používá speciální fólie pod plovoucí podlahu, ale může se tu využít i vrstva molitanové metráže, která bude výchozí vrstvou pro výstavbu suchého systému podlahového vytápění z vysoce hustotního polystyrenu.
Zateplení – molitan se může efektivně využít i pro zateplování domů, například pokud fandíte dřevěnému obložení nebo sádrokartonu, lze molitan vkládat pod jednotlivé desky a dřevěné latě. Molitan prostor zateplí a zároveň sníží úroveň hluku v obytném prostředí. Někdy vystačíte s docela tenkou molitanovou vrstvou akustického molitanu nebo molitanových desek, například o tloušťce do pěti centimetrů.
Matrace – jestliže pořídíte molitanové matrace, například o síle osmi centimetrů, můžete pak na ně položit tři centimetry silnou vrstvu paměťové pěny a získáte tím obdobu zdravotní matrace. Paměťová pěna je dostatečně měkká a hřejivá a pro tyto účely je dobrou volbou. Nemusíte pak utrácet velké peníze za různé sendvičové zdravotní matrace, pro zdravé a pohodové spaní vám může stačit toto řešení. Výhodou molitanových matrací je jejich rozumná cena, bývá výrazně nižší, než u zdravotních matrací, ovšem paměťová pěna je o něco dražší, než klasický molitan.