Možná to dosud nevíte, ale mořská voda, respektive sůl má velký vliv na kůži člověka. Ovšem nesmí mít nějakou alergii. Na mořskou sůl však nebývá. Takže ji do bazénu lze všeobecně doporučit. Nenene, nechoďte do kuchyně pro pytlík s tím bílým kouzlem. Ten není to pravé řešení. Hned si to rozebereme. Ona totiž není sůl jako sůl. Ta, která se používá v kuchyni skutečně není vhodná volba do bazénu. Zde je nutno si obstarat sůl ve speciálním obchodě a k tomu také aktivátor. Předpokládám, že salinátor již máte. Že nemáte a nevíte o čem je řeč. Nuže je to přístroj, který kombinuje jak elektrolýzu, tak i hydrolýzu. Tak vlastně vzniká plynný chlor, který oproti běžnému člověk necítí. Takže máte vodu perfektně čistou.
Je psáno, že se to nehodí do každého bazénu, ale toto je třeba řádně prozkoumat. Někde se tvrdí, že by se to nemělo používat v plechových bazénech, i když jsou tyto chráněné. Sklokeramickým a umělohmotným to však nevadí. Počítejte také s tím, že tohle rozhodně nebude levnou záležitostí. Existují sice salinátory kolem pěti tisíc korun, ale kolega tvrdí, že by si je jako příslušenství nikdy nepořídil.
Nuže, naprosto nejlepší před instalací se poradit a teprve pak zakoupit salinizační jednotku, jak se také někdy říká. Týž poradce vám pak také sdělí, kolik a jakou sůl do bazénu koupit. Naučí vás také jejímu dávkování. Je lépe je poslechnout a nedělat pokusy podle rad souseda, nebo kamarádů v hospodě. Tímto způsobem si můžete jen uškodit. Nuže, pokud už toto všechno máte, nemusíte se už starat o chlor a tak podobně. Pokud máte automatický salinátor, nemáte ani potíže s dávkováním, protože on vás sám upozorní, kdy je třeba další sůl přidat. Tohle všechno pak získáte na webových stránkách, na které se dostanete pouhopouhým kliknutím na odkaz v tomto články, který je umístěn o něco výše. Má jinou barvu textu.